Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl

Grecja - Zakwaterowanie

(Strony) > > > Zakwaterowanie

Kategorie Zakwaterowania

Kategorie zakwaterowania oznaczone są w katalogach biur podróży za pomocą gwiazdek, które w większości odpowiadają ich jakości. W Grecji jednak można spotkać także starsze oznakowanie w postaci liter: A, B, C...

Zakwaterowanie - Hotely, Apartmany

W Grecji można wybrać zakwaterowanie w klasycznym hotelu lub w apartamencie. Obecnie miejsca hotelowe bywają bardziej komfortowe niż „zwykłe“ apartamenty, które jednak są tańsze. Zakwaterowanie najlepiej wybrać za pośrednictwem biura podróży i także wykupić wczasy, bo wówczas mamy gwarancję. Jeżeli jednak do Grecji udamy się „na dziko“, to wybór odpowiedniego zakwaterowania może trochę potrwać, ponieważ najlepsze miejsca bywają wcześniej zarezerwowane przez biura podróży.

Baseny

Kompleksy hotelowe są z reguły wyposażone w baseny, które gościom oferowane są za darmo. W innych przypadkach można korzystać z basenów w sąsiednich hotelach. Niepisanym zwyczajem jest zakup w barze napojów.

Toalety

Damy = Gynaikon, Panowie = Andron.
Zużyty papier wrzuca się z reguły do przygotowanego pojemnika.

Z Kim Będziemy „Dzielić“ Hotel

Greckie wyspy oprócz Polaków lubią także Anglicy, a w mniejszym stopniu Niemcy. Na lądzie (dla przykładu Chalkidiki) lub na północnych wyspach (Thasoss) natkniemy się na Bułgarów i Rumunów, którzy mają tutaj niedaleko samochodem.

Plaża i Leżak

W Grecji są w większości ogólnodostępne. Leżaki z parasolem można wypożyczyć za opłatą. Ceny wahają się w granicach 6-8 EURO za dzień. Z leżaka można skorzystać także w niektórych z barów plażowych i restauracji. Mogą być za darmo, pod warunkiem, że zakupimy napój lub lody.