Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl

Grecja - Wyspy Sarońskie

(Strony) > > > Wyspy Sarońskie

Ten archipelag znajduje się w Zatoce Sarońskiej i dostępny jest bezpośrednio z Aten. To bardzo ulubione miejsce mieszkańców stolicy.

Egina

Nazwa w tłumaczeniu oznacza „Wyspę gołębi“. Obecny port handlowy zapewnił mieszkańcom zyski, co jest widoczne w bogatych domach, które wybudowano w XIX wieku. Obecnie Egina słynie nie tylko z orzechów pistacjowych (które są tu najsmaczniejsze) ale również winogron, oliwek, fig i migdałów. Warto zwiedzić tutaj najstarsze w Grecji Muzeum Archeologiczne.

Poros

Wyspa od lądu oddzielona jest wąskim kanałem o szerokości 350 m (w najwęższym miejscu). Jest to miejsce wybierane przez miłośników żaglówek, gdyż plaże nie należą tutaj do najlepszych.

Idra

Jest niewielkim, skalistym terenem, który należy do ulubionych miejsc tubylców. W przypadku wyboru, należy wcześniej zarezerwować miejsca noclegowe. Wyspa znana jest przede wszystkim z luksusowych butików i galerii, w których jest znacznie drożej niż na innych wyspach greckich.

Spetses

Podobnie jak Idra, wyspa wzbogaciła się dzięki budowie łodzi i oraz handlowi morskiemu. Osiedliło się tutaj wielu bogatych Ateńczyków oraz wybudowano wiele luksusowych hoteli. Także tutaj jest modniej, ale i drożej.