Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl

Grecja - Transport

(Strony) > > > Transport

Tam i Z Powrotem

Samolot

Najczęściej i najszybciej dotrzemy do Grecji samolotem. Lotnisk w tym kraju jest dużo i ma go praktycznie każda wysepka, do której docierają turyści. Jedynie w niektórych przypadkach, gdy lotnisko znajduje się na pobliskiej wyspie, można skorzystać z promu. Lot z Polski do Grecji trwa około 4,5 godziny.

Autokar

Kolejnym wariantem jest autokar, którym dostaniemy się przez Półwysep Apeniński, a następnie promem na konkretną wyspę.

Komunikacja na Miejscu

Autobus

Transport autobusowy jest tutaj dobrze zorganizowany, chociaż wymaga pewnej tolerancji. Rozkłady jazdy są wywieszone na przystankach. Na dłuższych trasach jeżdżą zielono-beżowe klimatyzowane autobusy spółki KTEA. W miastach i na przedmieściach spotykamy niebiesko-białe autobusy, które już nie są tak komfortowe.

Statek

Na prawie każdą wyspę dostaniemy się statkiem z Pireusu. Na archipelag Joński dotrzemy bezpośrednio z Peloponezu. Pomiędzy pojedynczymi grupami wysepek funkcjonują także stałe szybkie linie jak m.in. Flying Dolphin, za które drogo się płaci.

Taksówka

Samochody poznamy po oznaczeniu ΤΑΞΙ na dachu. Ich barwa nie bywa jednolita, ale te pojazdy można łatwo zidentyfikować. Wśród ulubionych samochodów greckich taksówkarzy jest wiele Octavii. Cenę za przejazd należy omówić z kierowcą przed wyjazdem, bo w wielu przypadkach potrafią oni oszukiwać mniej zorientowanych turystów.

Wypożyczenie Samochodu

Często najbardziej komfortowym sposobem na indywidualne poznanie malowniczych miejsc jest wypożyczenie samochodu lub mopedu. Samochód należy zwrócić z ta samą ilością paliwa jak w momencie jego wypożyczania. W Grecji ważne jest polskie prawo jazdy.

Pociąg

Jest komfortowym sposobem podróżowania, ale skorzystać z niego można tylko przy podróżach pomiędzy dużymi miastami i na lądzie.