Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl

Grecja - Korfu

(Strony) > > > Korfu

Wyspy Jońskie

Archipelag na Morzu Jońskim, wzdłuż zachodnich wybrzeży Grecji oraz region administracyjny Republiki Greckiej ze stolicą w Korfu. Powierzchnia regionu wynosi 2307 km², liczba mieszkańców sięga 220 tysięcy (2005). Zaskakuje swoją bujną zielenią i urodą krajobrazu z pięknem gajów oliwnych, winorośli i sadów cytrusowych.

Największa z Wysp Jońskich. W oryginale nosi nazwę Kerkyra.

Miasto Kofru

W mieście Korfu dominuje architektura bizantyjska. Nie można tutaj pominąć takich zabytków jak forteca Pasko Frourio, pałac Św. Michaela i Św. Jerzego, Muzeum Sztuki Azjatyckiej i pomnik zjednoczenia. Kolejnymi atrakcjami są m.in. Muzeum Archeologiczne, Muzeum papierowych środków płatniczych, Muzeum bizantyjskie i kościół Agios Spyridon.

Wybrzeże Korfu

Takze Korfu oferuje przepiękne malownicze plaże i malownicze zatoki. Jeżeli zdecydujemy się na objechanie wybrzeża autem, to zobaczymy jeszcze więcej pięknych miejsc. Odwiedzić można liczne kurorty i zrobić zakupy na miejscowych bazarach, a także przy okazji posilić się w jednej z tawern.

Achilleion

Jest tutaj rozległy pałac, który pod koniec XIX wieku zbudowany został przez austriacką cesarzową Elżbietę – Sissi. Prezentuje mieszankę różnych stylów i wart jest odwiedzenia.

Wybrzeże Północne

Wybrzeże północne należy do najbardziej ruchliwych rejonów wyspy. Podczas podróży na północne wybrzeże przejdziemy przez kilka kurortów, które są przede wszystkim ulubione przez rodziny z dziećmi. Urokliwe plaże są tutaj czymś normalnym. Jak miniemy tę ruchliwą strefę, to natrafimy na typowe greckie wioski w starodawnym stylu. Warto odwiedzić tutaj Nisaki i Kalami, gdzie znajduje się Biały dom (ale ten bez prezydenta), dawna siedziba słynnego angielskiego pisarza Lawrenca Durralla. To właśnie Korfu stanowiło dla niego inspirację i tutaj napisał swoją książkę Prospero´s Cell.

Wybrzeże Zachodnie

Głównym miejscem wypoczynku jest w tej części jest Sidari. Oprócz wyjątkowo czystego morza jego głównymi atutami są urwiska skalne. Najbardziej znane z nich o nazwie „Kanał miłości“ znajduje się pomiędzy dwiema skałami. Według legendy każda para, która tutaj przypłynie, pozostanie ze sobą na zawsze. Niedaleko drugiego pod względem popularności kurortu Paleokastrista znajduje się klasztor Moni Theotokou i bizantyjskie budowle z XIII wieku. Czego więcej trzeba sobie życzyć na urlopie?