Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl

Grecja - Jedzenie i Picie

(Strony) > > > Jedzenie i Picie

Grecja - Czyli Dobre Jedzenie i Picie

Bez przesady możemy powiedzieć, iż podstawy europejskiej cywilizacji powstały w starodawnej Grecji. Jedzenie nie jest tu wyjątkiem. Już Celtowie piekli swoje placki z ciasta w popiele. W świecie antycznym panowały także w posiłkach nawyki i sposoby ich przyrządzania. Ze względu na położenie tego kraju, ścierały się tutaj wpływy kuchni zachodniej i wschodniej, a wynikiem stały się zdrowe i wyjątkowe dania. Jedzenie na zewnątrz restauracji dobrego posiłku i napojów, należy do greckich tradycji.

Jedzenie

W tym nadmorskim kraju nie może dziwić, że królują tutaj świeże ryby, które konkurują z ulubioną jagnięciną. Sami Grecy chętnie gotują rano i przez cały dzień utrzymują potrawy w cieple. Dlatego dobrze jest zamówić takie jedzenie, które przygotowywane jest bezpośrednio przed konsumpcją. Grecy jadają główne posiłki później niż my. Ze względu na turystów zmienili godziny otwarcia restauracji na 19.00, chociaż sami siadają do kolacji dopiero koło 21. Po jedzenie zwykle serwowana jest kawa z jakimś dobrym deserem.

Startery

Taramosalata - Pasta z ikry rybiej.

Tsatsiki - Pokrojone ogórki z jogurtem

Dania

Musaka - Danie z warstwy ziemniaków, mielonego mięsa i pokrojonych bakłażanów w sosie beszamelowym.

Potrawy z ryb - W spisie potraw zawsze otrzymamy informację, czy potrawy są wykonane z mrożonych, czy ze świeżych ryb.

Napoje

Oprócz tradycyjnego wina Grecja ma także inne napoje alkoholowe.

Ouzo - To grecka wódka anyżówka.

Metaxa - Miejscowe brandy. Do wyboru: trzy-, pięcio- i siedmiogwiazdkowe warianty. Obowiązuje zasada, że im więcej gwiazdek, tym lepszy smak.

Piwo - W supermarketech można bez problemu kupić niemieckiego Amstela i holenderskiego Heinekena. Wśród miejscowych najpopularniejsze jest rodzime piwo Mythos. W niektórych miejscach można także trafić na piwa czeskie i polskie.