Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl

Grecja - Informacje Podstawowe

(Strony) > > > Informacje Podstawowe

Wstępne Formalności

Obywateli RP nie obowiązują przy wjeździe do Grecji żadne specjalne ograniczenia. Wystarczy nowy dowód osobisty lub paszport. Dzieci powinny posiadać własny paszport. Wszystkie te dokumenty powinny mieć ważność minimum 3 miesiące od chwili planowanego wyjazdu z Grecji.

Przepisy Celne i Dewizowe

Do Grecji wolno wwozić prezenty pochodzące z krajów Unii Europejskiej. Obowiązują jednak pewne limity na osób jak m.in. maksimum 200 sztuk papierosów, 50 sztuk cygar lub 250 g tytoniu, 2 l wina, 1 l alkoholu ponad 22 %, 1 l alkoholu poniżej 22 %, 250 ml wody toaletowej i inne towaru o wartości do 150 EURO. Zakazany jest wwóz narkotyków i innych środków odurzających z wyjątkiem leków. Wysokie kary obowiązują także za wywóz przedmiotów starszych niż 100 lat, na które trzeba mieć specjalne pozwolenie. Także obowiązuje zakaz wywozu zwierząt i roślin.

Elektryczność

W gniazdkach elektrycznych na terenie Grecji jest napięcie około 220 V/50 Hz prądu zmiennego. Gniazdka są typowe, a w przypadku urządzeń z inna wtyczką bez problemu można w miejscowym supermarkecie zakupić odpowiedni adapter umożliwiający połączenie.

Ubranie

W Grecji nie obowiązują żadne ograniczenia w rodzaju strojów, jak dla przykładu w krajach islamskich. Ubierać się można tutaj dowolnie. Na wieczór warto zabrać ze sobą jakąś bluzę i długie spodnie, bo od września zaczyna być już chłodniej.

Kąpiel i Opalanie się

Na większości greckich plaż nie ma problemu z opalaniem się „bez góry“. Jednak nie zaleca się takiej demonstracji ciała na ruchliwych plażach miejskich. Bez problemu można znaleźć typowa plażę nudystów lub spokojną zatoczkę jedynie dla siebie.

Zakupy

Kupować można klasyczne prezenty, które przypominają czasy starożytne, kopie sławnych figurek aż waz ceramicznych. Oprócz takich upominków można tutaj kupić różne wyroby skórzane (obuwie, paski, torebki, kurtki...) lub piękną srebrną biżuterię.