Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl

Wypożyczalnie aut

02.03.10 09:46:25

Podróżowanie po Grecji jest stosunowo łatwe dzięki gęstej sieci wypożyczalni samochodów, które dosłownie na każdym rogu znajdują się w każdym większym mieście. Poznawanie tego pięknego kraju z mnóstwem zabytków staje się w ten sposób o wiele wygodniejsze.

Warto wspomnieć kilka przydatnych informacji i porad, które pomogą w pełni korzystać z wakacji, bez nieoczekiwanych nieprzyjemności. Pamiętajcie żeby nigdy nie wypożyczać auta w tej najtańszej wypożyczalni, w takich miejscach bowiem nie mają zapewnionego ubezpieczenia aut i za każde nawet najmniejsze szkrabnięcie albo rysy na szkle auta możecie zapłacić niemałe sumy. Niektóre wypożyczalnie mają zasadę wypożyczania aut na nieograniczoną liczbę kilometrów, płacicie tylko za benzynę, bez względu na to ile kilometrów zrobicie. Inne wypożyczalnie mają z kolei niższą stawkę podstawową, ale naliczą Wam przejechane kilometry. Decyzja, którą wypożyczalnię wybrać pozostaje na Was, należy wziąć pod uwagę dokąd zamierzacie pojechać i ile kilometór przed Wami. Oczywiście niektóre wypożyczalnie znajdziecie w internecie i możecie porównać ich oferty wcześniej, zanim udacie się na miejsce. 

Jeśłi chodzi o przepisy drogowe w Grecji, to są podobne jak w pozosta lych krajach europejskich. W terenie zabudowanym maksymalna prędkość to 50 km/h, poza nim 80km/h, na drogach ekspresowych 100km/h, autostrady 120 km/h. Na przednich siedzeniach pasażer i kierowca muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, kierowca nie może rozmawiać przez telefon w czasie jazdy. Poziom alkoholu w krwi kierowcy nie może przekroczyć 0,5 promila, oczywiście u kierowców początkujących z doświadczeniem krótszym niż 2 lata limit wynosi max. 0,2 promila. Zdecydowanie warto w Grecji przestrzegać przepisów drogowych, spowodowanie wypadku pod wypływem alkoholu jest karalne!