Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl

Wycieczki rowerowe

18.10.10 10:08:18

Do Grecji turyści jeżdżą nie tylko nad morze, ale również na jesieni, głównie we wrześniu  przyciągają wielu tutejsze warunki, jakby stworzone do uprawiania cyklistyki. Nie jest już tak gorąco, przy tym morze jest przepiękne, a wokół dojrzewają winogrona, brzoskiwinie, melony, a co ważne, znikają też wówczas tłumy turystów.

Warto wybrać się na roweracvh w góry i podziwiać tamtejsze widoki. Wszędzie praktycznie można rowery wypożyczyć. Niektóre hotele nawet bezpośrednio oferują swoim gościom wycieczki rowerowe.

Na Krecie i na Rodosie orientacyjne ceny kształtują się ok. 5 € za rower i kask dziennie, na Kosie 2 €, rowery górskie kosztują od 5 do 10 € dziennie. Grecja jest odpowiednia też dla wycieczek z dziećmi – można wypożyczyć jak rowerki dziecięce, tak rowery z siodełkami.

Stworzona do wycieczek rowerowych jest wyspa Samos. Warto zobaczyć miejsce zwane Pythagorion, wpisane na listę UNESCO, można obejrzeć miejsce urodzin genialnego matematyka greckiego i filozofa, Pitagorasa i świątynię Hery, która, jak głosi legenda miała się na wyspie urodzić. 

Polecamy też wyspę Kos, która ma praktycznie nienaruszoną, dziewiczą przyrodę z mnóstwem zieleni. Miejsc jest mnóstwo – czy to na lądzie czy na jednej z cudownych wysp greckich.