Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl

Nurkowanie w Grecji

18.03.09 08:47:50

Grecja to raj dla nurków. Skaliste, rozczłonkowane i ciągnące się 14.000 km greckie wybrzeże oferuje przepiękną czystą wodę oraz najlepsze warunki do nurkowania.

Jeżeli nie posiadają Państwo własnego sprzętu do nurkowania, nie należy rozpaczać z tego powodu. Miejscowe kluby nurkowe oferują do wynajęcia wszelkiego rodzaju sprzęty i fachową pomoc. W trakcie pobytu mogą Państwo wziąć udział w kursach nurkowania organizowanych przez profesjonalistów.

Niedoświadczonych początkujących nurków z pewnością ucieszy fakt, iż są tu także niezbyt głębokie plaże. Bardziej wprawni nurkowie docenią rafy i wysepki zlokalizowane na pełnym morzu oraz różnorodne podmorskie ściany skalne i urwiska.

A co można zobaczyć pod morską taflą? Niezliczone ilości różnokolorowych ryb a przy odrobinie szczęścia mogą Państwo natrafić na delfiny. Schodząc jeszcze niżej mogą Państwo natknąć się na homary, langusty czy ośmiornice. Zwieńczeniem wyprawy będzie spotkanie z czerwoną rozgwiazdą, krabem lub przepięknymi wielobarwnymi ukwiałami.

Pozwolenie na nurkowanie w Grecji

Proszę nie zapomnieć, że jeżeli zdecydują się Państwo na indywidualne nurkowanie ze sprzętem, zgodnie z obowiązującymi w Grecji przepisami muszą Państwo posiadać specjalne zezwolenie. Przepis ten nie obowiązuje klubów nurkowych. Po otrzymaniu zezwolenia mogą się Państwo oddać przyjemności nurkowania praktycznie na wszystkich greckich wyspach.

Gdzie nurkować

Najlepsze warunki do nurkowania znajdą Państwo między innymi na wyspie Chalkidiki, w rejonie Riwiery Olimpijskiej i na Krecie. Na wyspie Rodos najbardziej znanym i odpowiednim miejscem do nurkowania jest Kalithea, gdzie można nurkować w podmorskich jaskiniach. Idealne warunki do nurkowania znajdą Państwo także na wyspach Zakynthos i Lefkada,  oferujących niebywale urozmaicone i wielobarwne podmorskie krainy. Tylko od Państwa zależy, jakie miejsce wybierzecie jako cel podwodnej wyprawy!