Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl

Malownicze miasteczko Parga

19.07.12 08:13:58

Biura podróży co roku oferują szeroką skalę urlopów na terenie Grecji. W zeszłym roku wielu turystów odwiedziło greckie ośrodki wypoczynkowe, ale większość udawała się nad morze. Wiele osób nie odkryło jeszcze piękna greckiego lądu i miejscowości nie leżących wyłącznie nad morzem. Wobec tego warto zapoznać się z jednym z malowniczych miasteczek w zachodniej Grecji - a to słynną ze swej historii, kultury, plaż i świetnej zabawy Pargi.

Parga leży w regionie Epirus. Jak głosi legenda, załozyli ją mieszkańcy Epiru, kiedy w jaskini nad nieokiełznanym morzem objawiła im się kilkukrotnie Maria Panna. Pierwotnie ta rybacka wioska wyrosła w czterotysięczne miasto dokąd nad lazurowe morze i piękne plaże przybywają nie tylko miejscowi, ale zaczynają pojawiać się też turyści. Bezpośrednio w centrum Pargi znajdują się dwie komfortowe plaże a za klifem z twierdzą z XVI w. znajduje się kolejna ponad kilometrowa plaża Valtos, dokąd łatwo dostać się pieszo lub regularnie kursującymi taksówkami wodnymi. W ciągu dnia jest tu raj dla miłośników słońca i odpoczywania na plaży, ale w nocy życie tu nie umiera. Liczne tawerny ze wspaniałymi smakołykami oferują miejscową i europejską kuchnię. Po wydatnej kolacji można przenieść się do baru z widokiem na przystań i oświetloną zatokę, gdzie dla nocnych ptaków przygotowane są liczne parkiety, koktajle i mili barmani. Wraz z zachodem słońca otwierają się też sklepy z pamiątkami, ceramiką, supermarkety. Spacer nocą wśród malowniczych i krętych uliczek to dopełnienie uroków tego miejsca.

Dla tych, którzy po kilku dniach na plaży się znudzą, Parga to idealne miejsce do wycieczek po morzu i lądzie. Miejscowe biura podróży oferują rejsy statkiem na wyspy Paxos i Antipaxos lub nawet na Korfu. W górach za Pargą znajduje się park narodowy i można też wybrać się wgłąb lądu do klasztoru Meteora. Wiele osób lubi też wypożyczyć skuter i odkrywa odległe puste plaże w okolicach Pargi. Dla tych, którzy preferują spędzanie wakacji nad morzem, ale w kombinacji z różnymi atrakcjami i wycieczkami - Parga to wspaniałe miejce.