Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl Grecja - Travelon.pl

Grecja - Chalkidiki

(Strony) > > > Chalkidiki

Północna część Morza Egejskiego jest bardzo popularnym rejonem turystycznym. Oprócz najwięcej odwiedzanego półwyspu Chalkidiki, w północnej części Morza Egejskiego leży również kilka znanych wysp. Między najpopularniejsze można zaliczyć Thasos i Lesbos.

Chalkidiki

Ten półwysep ma kształt trójzęba. Najbardziej odwiedzaną częścią jest zachodnia – Kassandra. Bramą do tego półwyspu jest miasto Nea Moudaniais, które nie jest tak atrakcyjne jak kurorty leżące na południu. Z tego tez względu nie ma tutaj tłoku.

Chalkidiki jest idealnym miejscem dla osób poszukujących spokoju nad morzem i korzystających z bujnego życia nocnego.

Sithonia

Najładniejsze plaże Chalkidiki znajdują się na południowym wybrzeżu Stihonii. Miejscowe kurorty nie są duże, ani bardzo znane, ale z tego względu należą do spokojnych. Popularne to przede wszystkim Toroni i Aretes. Wschodnie wybrzeże Sithonii oferuje przepiękny widok na górę Athos.

Pólnocne Chalkidiki

Z powodu, iż tutaj ruch turystyczny jeszcze nie zawitał, to właśnie ta część ma co zaoferować. Oprócz wybrzeża są tutaj zalesione wzgórza i malownicze górskie wioski. Główną atrakcję stanowi jaskinia Petralona. W 1960 roku dokonano tutaj najstarszego greckiego odkrycia archeologicznego – około 700 000 letnia czaszka neandertalczyka.

Stagira

Ta wioska znana jest przede wszystkim z tego, że jest miejscem urodzin sławnego filozofa Arystotelesa. Przypomina o tym marmurowy pomnik na skraju osady.

Z Chalkidiki nie będzie nam się chciało już nigdzie wracać :-).